Skip to main content

Apie iniciatyvą

„Minam100“ – tai visuomeniškų ir dviračių kultūrai neabejingų Lietuvos žmonių piliečių savanoriška iniciatyva, kurios tikslas – dviračių kultūros puoselėjimas ir skatinimas. „Turime viziją savo veikla aktyviai jungti visą dviračių kultūros filosofiją – sveikatinimą, infrastruktūrą ir sportą. Norime, kad šia transporto priemone naudotųsi kuo daugiau žmonių – dideli ir maži, jauni ir vyresni, moterys ir vyrai.

 Organizuojame nemokamas dviračių treniruotes; globojame mažuosius dviratininkus mažesniuose miesteliuose, rengiame dviračių stovyklas Lietuvoje ir užsienyje; dalyvaujame pasaulinėse iniciatyvose ir inicijuojame pilietines akcijas.“ – apie „Minam100“ veiklą pasakoja šios iniciatyvos pradininkė, gydymo įstaigos „VitkusClinic“ vadovė Vita Degutienė.

 

„Minam100“ iniciatyvos idėja 2018 m. Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga buvo pristatyta ir nacionalinė dviratininkų apranga – nuo tada Lietuvos vardu ir tautiniais simboliais išpuoštą aprangą gali įsigyti kiekvienas norintis, o visos be išimties lėšos, gautos iš pardavimų, yra skiriamos paremti mažuosius Lietuvos dviratininkus. 

„Mes padedame dviračių mokykloms mažesniuose miesteliuose. Provincijoje vaikams sportuoti, o ką jau kalbėti apie profesionalų dviračių sportą, yra kur kas sudėtingiau. Dviračių mokyklos ten gauna labai mažą finansavimą, tad mes dovanojame jiems dviračius, šalmus, batelius, įrengiame dviračių treniruoklių klases, organizuojame nemokamas treniruotes ir dviračių sporto stovyklas. Viską darome tam, kad skatintume vaikų užimtumą ir augintume jaunąją Lietuvos dviratininkų kartą, kuri galėtų nustebinti visą pasaulį.“, – atskleidžia V. Degutienė.

Nuo pat „Minam100“ įkūrimo pradžios, iniciatyva sulaukia labai daug palaikymo ne tik iš iškilių Lietuvos sportininkų, bet ir iš pasaulinio garso organizacijų. 2017 m. „Minam100“ pirmieji Lietuvoje tapo pasaulinės „Womens 100“ iniciatyvos dalimi – surengtas dabar kasmet vykstantis #Minam100 moterų važiavimas, kurio metu moterys solidariai visame pasaulyje mina 100 km distanciją.

Prie starto linijos susirenka šimtai dviratininkių – nuo studenčių, močiučių, rinkodaros specialisčių, žurnalisčių, medikių, vadovių iki profesionalių sportininkių ir garsių visuomenėje moterų. Renginys kasmet sulaukia didelio žiniasklaidos dėmesio. O sėsdamos ant dviračių važiavimo dalyvės ne tik populiarina dviračių kultūrą, bet ir apskritai skatina moteris ir visus Lietuvos žmones sportuoti, gyventi sveikiau.

Prisidėti prie „Minam100“ socialinės veiklos galima visus metus – ne tik įsigyjant nacionalinę dviratininko aprangą, tačiau ir savanoriškai bet kuria pageidaujama suma:
VšĮ „Minam100“ sąskaitos nr.: LT28 7300 0101 5513 8345