Skip to main content

Apie kolekciją

Dangus. Saulė. Klasika. Tai trys dizainerio Pauliaus Sanajevo sukurtos kolekcijos nacionalinei dviratininko aprangai.

Kai 2018 m. Lietuvos šimtmečio proga pirmą kartą buvo pristatyta ši apranga, ji sukėlė tikrą ažiotažą – pagaliau buvo galima visiems norintiems įsigyti profesionalų kokybės lygio aprangą su nacionaline simbolika!

„Idėja sukurti šią aprangą gimė iš stiprių patriotinių jausmų Lietuvai. Man, dviračių mėgėjai, šio sporto profesionalės – Inga Čilvinaitė-Češulienė ir Daiva Tušlaitė-Ragažinskienė – padovanojo Lietuvos rinktinės aprangą, kurią dėvėdama jausdavausi pakylėta. Daugelis mano bendražygių ėmė klausinėti, kur galėtų įsigyti tokį derinį. Tačiau tokios galimybės paprastiems dviračių mėgėjams tiesiog nebuvo – turi priklausyti klubui ar sportuoti rinktinėje. Taip ir gimė mintis ištaisyti šią neteisybę ir sukurti Lietuvos vardu ir simboliais išpuoštą aprangą, kurią galėtų įsigyti kiekvienas.“ – sako „Minam100“ iniciatyvos pradininkė, gydymo įstaigos „VitkusClinic“ vadovė Vita Degutienė.

Kuriant pirmosios „Klasika“ kolekcijos aprangos dizainą iškart didelis dėmesys buvo skirtas saugumo aspektui – todėl buvo parinktos ryškios spalvos, kad keliu važiuojančius dviratininkus kuo geriau matytų vairuotojai. Pagal P. Sanajevo sukurtus eskizus aprangą siuva Belgijos kompanija „Bioracer“, besispecializuojanti dviračių aprangų kūrime ir gamyboje bei išsiskirianti taikomomis inovacijomis. Daugelis pasaulio nacionalinių sporto rinktinių dėvi būtent šios kompanijos aprangas.

Kitų dviejų kolekcijų įkvėpimas atėjo iš Lietuvos gamtos – tai dangaus mėlyna, pievų žalia, saulės geltona. Ir senoviniai baltų simboliai.

„Ne kartą, pravažiuodamas pro senesnes sodybas, vis pastebėdavau ant jų stogų tokį papuošimą – „žirgelius“ arba kitur vadinamą „stogeliai su kabliukais“. Man jis labai įstrigo ir kai tik turėjau progą, išsiaiškinau, kad tai baltų simbolis, reiškiantis, žirgą. Tuomet ir sugalvojau, kad ant aprangos turi atsidurti stilizuoti baltų simboliai – žirgas, ratas, laikas, vėjas. Sakyčiau, kertiniai elementai dviračių sporte.“ – šypsosi Paulius.

Spalvinei gamai Paulius pasirinko ryškią, obuolio žalumo žalią spalvą ir subtilesnę dangaus žydrumo mėlyną – šios spalvos bus puikiai matomos tamsiuose šalies keliuose. Apatinė aprangos dalis – šortai ar tamprės – klasikinės juodos spalvos. Ši apranga pasižymi itin aukšta kokybe. Kaip ir pirmoji klasikinė kolekcija, ji siuvama siuvyklose, kurios siuva ir profesionaliems dviratininkams.

Kolekcijoje yra visiems metų laikams skirti modeliai – trumpi marškinėliai ir šortai vasarai, švarkeliai ir kelnės vėsesniam laikui ir pašiltinta apranga žiemai. PRO serijos drabužių kirpimas identiškas profesionalų aprangai.

„Mano svajonė išsipildė – matau vis  daugiau įvairių dviratininkų apsirengusių šia apranga, nes tai atspindi mūsų lietuvių bendrystę. Pamačius gatvėje taip apsirengusį dviratininką visi žino, kad įsigijęs šią patriotinę aprangą, žmogus skatina ir remia Lietuvos dviračių kultūrą. Tai ryškus, saugus ir garbingas ženklas.“ – džiaugiasi „Minam100“ įkūrėja Vita Degutienė.